חיפוש
  • Julia Arditi

מה זה פורטרט low key

האם שמעתם פעם על המושגים low key/high key? באו נדבר היום על אחד מהם.

לפעמים אנחנו רוצים לצלם פורטרט אומנותי דרמטי, מסתורי, לפעמים קצת מסוכן, להעביר לצופים תחושות של עוצמה, מתח, אי שקט, אולי אפילו דיכאון. הטכניקה הזו מתאימה לפורטרטים של גברים עוצמתיים אך לא רק.

מה בעצם אנחנו רוצים להשיג בתמונה? אתם לא תראו פה הרבה אור, התמונה היא אפלולית עד שחורה לגמרי עם אור קטן על האובייקט. הרבה פעמים התמונות האלו יהיו בשחור לבן אבל אני אוהבת גם תמונות low key בצבע.

איך מצלמים תמונה כזו? כאן אנחנו חייבים להחשיך את הרקע ולהאיר רק את האובייקט שבתמונה. מצלמים בתאורה מינימלית ככה שבפריים יהיו רק גוונים כהים, עושים תת חשיפה על האובייקט שלנו וגם ניתן אחר כך להחשיך את התמונה במידת הצורך עוד יותר בעריכה.

פורטרטים כאלו כמעט ולא תראו בצילומי תדמית או משפחה. אבל אם מישהו רוצה פורטרט אומנותי מקורי, עוצמתי ומושך עין - זה הפורטרט בשבילכם!


19 צפיות2 תגובות

© Julia Arditi Photography 2020

. סטודיו לצילום בהתאמה אישית מתמחה בצילום ילדים ומשפחה, בוק בת מצווה, הריון, ניובורן, צילומי תדמית. מטרתה של יוליה היא לספק ללקוחות תמונות מקוריות ובלתי נשכחות  באמצעות שילוב של הסגנון האסתטי והחזון האמנותי. סטודיו נמצא בפתח תקווה ומספק שירות באיזורי גוש דן, השרון והשפלה. לפרטים פנו 050-7309408